Kolos
×
Kolos Kolos
Nederlands
2025
Vanaf 3-5 jaar
Een kind voelt dat er een reus in het park is, maar niemand wil het geloven. Met een beetje fantasie en een open hart blijkt wat je zoekt soms dichterbij te zijn dan je dacht… Prentenboek met weelderige illustraties in frisse kleuren. Vanaf ca. 5 jaar.
Onderwerp Fantaseren, Reuzen
Titel Kolos
Auteur Bart Pincé
Illustrator Ian De Haes
Taal Nederlands
Uitgever Hasselt: Clavis, 2025
[28] p. : ill.
ISBN 9789044855975

NBD Biblion

Bookarang (AI samenvatting)
Een poëtisch prentenboek over verbeelding en intuïtie, waarin een kind op zoek gaat naar een reus. De ik-verteller voelt dat er een reus in het park is en zoekt overal, van de speelrots tot bij de bomen, tot hen uitgeput neerploft en zich teleurgesteld afvraagt of hen de reus ooit nog vindt. Hen blijkt bovenop de kolos te liggen en moedigt op de laatste pagina de lezer aan om via spel en een open hart op zoek te gaan. Poëtisch en invoelend geschreven, zonder eindrijm. Met weelderige, eigenzinnige aquarellen in frisse pastelkleuren, met elementen zoals schaduwen waarin de reus met enige fantasie al te herkennen is. Vanaf ca. 5 jaar. ‘Kolos' is Bart Pincés debuut.

Pluizer

Kolos
Hilde Ramboer - 14 juli 2025

Bij een eerste indruk wordt de kijker overvallen door de felle paarse, geel-oranje tinten en zwierige tekenstijl. Een kleuter telt af en gaat op zoek, naar wie? Hij is op zoek naar de reus.



Een intrigerend prentenboek vol mystiek waarbij de kleuter en de verteller pas op het einde doorhebben wat die grote rots in werkelijkheid voorstelt. De illustraties zijn totaalbeelden en roepen sensorische gewaarwordingen op, zoals wanneer het jongentje zich een weg baant door het hoge droge gras.



De teksten zijn origineel, speels en gericht op zintuiglijke belevingen, zoals Kriebelgras tot boven mijn hoofd. Ik verdwijn er helemaal in. Kleuter en verteller worden deelgenoot in de zoektocht naar de reus. Is het niet heerlijk liggen tussen de hoge wiegende grashalmen?



De illustraties in felle kleuren, waarbij de tinten in bizarre schakeringen op de voorgrond treden, komen bevreemdend over, ook de wervelende zwierige tekenstijl is heel apart. De hele zoektocht van het jongentje speelt zich af in een park, waarbij onopvallend af en toe iets vaag zichtbaar is van de reus. De prenten beslaan de volledige pagina's en intrigeren door de originele tekenstijl. Ze komen over als totaal spektakels van een vreemde omgeving, met bizarre kronkels en weidse velden vol kleur. Ook de vertelstijl is deels poëtisch deels mystiek. 



Het is een prentenboek waar je telkens iets nieuws ontdekt: die op de grond liggende boomstammen lijken precies de benen van een reus?.



Dit boek prikkelt de fantasie, het intrigeert de kijker en inspireert om het verhaal zelf aan te vullen. Het heeft iets nodigend om te verzinken in die zintuiglijke sferen. Een plezierig detail dat het vermelden waard is: ook de schutbladen bestaan uit een rooster waarin vele hokjes gevuld zijn met kleine figuurtjes die in het verhaal voorkomen, zoals vele plantjes en dieren, waaronder zijn hondje. Een heel apart prentenboek vol leven, vol kleur.