Details
[16] p. : ill.
Besprekingen
NBD Biblion
Pluizer
Vik houdt van bloemen en vlinders. Worm en Lieveheersbeestje leren hem hoe hij zelf een vlindertuin kan maken.
De kleurrijke kaft toont de hoofdrolspelers van het boek (Vik, bloemen en vlinders) door ze te laten glanzen. De bladen van het boek zijn van stevig dun karton, goed hanteerbaar voor kleine handen. De illustraties zijn prachtig, met flapjes en een grote pop-up als slot. Axel Scheffler heeft zijn talent reeds meermaals bewezen, onder andere met De Gruffalo.
Het verhaal is zeer eenvoudig, over de aanleg van een vlindertuin. We doorlopen dat vanaf het idee tot het resultaat. In dit verhaal zit de hele ontwikkeling verwerkt van vlindereitje, over rups en cocon tot vlinder. Worm en Lieveheersbeestje geven hun bijkomende uitleg in tekstballonnetjes. De laatste pagina is voorbehouden aan tuiniertips van het vrolijke duo in functie van een vlindertuin.
Dit boek is uitgegeven in samenwerking met de National Trust.
De leerkrachten van MOS-scholen kunnen gratis lestips downloaden bij Lemniscaat. Dat is een leuke extra.
Wie thuis nog een verloren, zonnig hoekje in de tuin heeft, kan onmiddellijk aan de slag. Met dit boek is ook onze interesse gewekt voor de eerder verschenen deeltjes over zonnebloemen, bomen en radijzen.