Vik maakt een vlindertuin
×
Vik maakt een vlindertuin Vik maakt een vlindertuin
Nederlands
2024
Vanaf 3-5 jaar
In dit prentenboek met flapjes en een pop-up verrassing maakt Vik een echte vlindertuin. Vanaf ca. 4 jaar.
Onderwerp Bloemen, Vlinders, Tuinieren
Titel Vik maakt een vlindertuin
Auteur Kate Petty
Illustrator Axel Scheffler
Taal Nederlands, Engels
Oorspr. taal Engels
Oorspr. titel Ben plants a butterfly garden
Uitgever Rotterdam: Lemniscaat, 2024
[16] p. : ill.
ISBN 9789047716006

NBD Biblion

Marije van der Schaaf
Vik heeft een prachtige tuin, op één zonnig plekje na waar brandnetels staan. Lieveheersbeestje en Worm adviseren Vik om bloemen te zaaien, om er in de zomer vlinders mee te lokken. Eerst vindt Vik piepkleine eitjes op de brandnetels, later komen daar rupsen uit. En vervolgens verandert elke rups in een pop. Ondertussen doet Vik zaadjes in de grond en geeft ze water, en langzamerhand komen er kleurige bloemen op. Maar wanneer zouden de vlinders nu eindelijk komen, denkt Vik ongeduldig. Vrolijk prentenboek met sfeervolle, aandoenlijke kleurenillustraties waarin stap voor wordt uitgelegd hoe rupsen in vlinders veranderen, en hoe zaadjes tot bloemen uitgroeien. Met een grote pop-upspread aan het eind van het verhaal. Achter de flapjes geeft Worm steeds duidelijke uitleg over het groeiproces in de tuin. Met tips voor het maken van je eigen vlindertuin achterin. De illustraties zijn van de hand van Alex Scheffler, bekend van o.a. de Gruffalo en Pip en Posy. Vanaf ca. 4 jaar.

Pluizer

Vik maakt een vlindertuin
Hilde Baeke en Greet Smet - 20 februari 2025

Vik houdt van bloemen en vlinders. Worm en Lieveheersbeestje leren hem hoe hij zelf een vlindertuin kan maken.



De kleurrijke kaft toont de hoofdrolspelers van het boek (Vik, bloemen en vlinders) door ze te laten glanzen. De bladen van het boek zijn van stevig dun karton, goed hanteerbaar voor kleine handen. De illustraties zijn prachtig, met flapjes en een grote pop-up als slot. Axel Scheffler heeft zijn talent reeds meermaals bewezen, onder andere met De Gruffalo.



Het verhaal is zeer eenvoudig, over de aanleg van een vlindertuin. We doorlopen dat vanaf het idee tot het resultaat. In dit verhaal zit de hele ontwikkeling verwerkt van vlindereitje, over rups en cocon tot vlinder. Worm en Lieveheersbeestje geven hun bijkomende uitleg in tekstballonnetjes. De laatste pagina is voorbehouden aan tuiniertips van het vrolijke duo in functie van een vlindertuin. 



Dit boek is uitgegeven in samenwerking met de National Trust.



De leerkrachten van MOS-scholen kunnen gratis lestips downloaden bij Lemniscaat. Dat is een leuke extra.



Wie thuis nog een verloren, zonnig hoekje in de tuin heeft, kan onmiddellijk aan de slag. Met dit boek is ook onze interesse gewekt voor de eerder verschenen deeltjes over zonnebloemen, bomen en radijzen.